Ercal

Scientific name:
Eretmocerus eremicus
Common name:
Parazitik yaban arısı
Product category:
Natural enemy

Use for

Use for

Ercal ne zaman kullanılır?

İkinci ve üçüncü larva evrelerindeki sera beyaz sineği (Trialeurodes vaporariorum) ve tütün beyaz sineğinin (Bemisia tabaci) biyolojik kontrolü için Ercal kullanın. Ercal’ı önleyici olarak ve zararlı varlığının ilk belirtisi ortaya çıktığında kullanın.

How it works

How it works

Ercal etki mekanizması

Ergin dişi parazitik yaban arısı, beyaz sineklerin ikinci ve üçüncü larva evrelerini parazitler. Ek olarak, konukçu üzerinden beslenme de gerçekleşir.

Product specifications

Product specifications

Aşağıda verilen bilgi sadece gösterge niteliği taşır. Mahsul, iklim koşulları ve böcek istila düzeyi gibi göz önünde bulundurulması gereken yerel faktörler hakkında bilgi sağlanırsa size özel tavsiyeler verilebilir. Lütfen doğru yaklaşım için bir Koppert uzmanına ya da tanınmış bir Koppert distribütörüne danışın.

Ercal Önleyici tedavi edici yoğun bakım
Oran 1,5-3/m² 3-6/m² 9/m²
m²/birim 1.000-2.000 500-1.000 330
Zaman aralığı (gün) 7-14 7 7
Uygulama sıklığı - min. 3x min. 3x
Açıklamalar - kontrol sağlanana kadar salın kontrol sağlanana kadar salın

Directions for use

Directions for use

Ercal uygulaması

  • Paketi, seranın içinde dikkatle açın
  • Şeritleri, takma deliğinin karşısından bükerek yırtın
  • Kartları mahsule, mümkünse bitki tepelerinin yaklaşık 75 cm altına asın
  • Doğrudan güneş ışığından kaçının
  • Pupalara dokunmayın
Play

Ercal için en iyi çevre koşulları

Ercal için ideal çevre koşulları, en az 24 saat boyunca en az 20°C (68°F) ortalama sera sıcaklığı gerektirir. Bununla birlikte, düşük sıcaklıklarda da başarılı bir uygulama mümkündür. Eretmocerus eremicus ayrıca 30°C’nin (86°F) üzerindeki sıcaklıklarda da aktif kalır.

Yan etkiler

Bu üründe hangi pestisitlerin yan etkisinin olduğunu keşfedin.

Go to side effects database

Product handling

Product handling

Kullanım

Biyolojik yararlıların ortalama ömrü oldukça kısa olduğundan teslimattan sonra mümkün olan en kısa sürede mahsule uygulanmaları gerekir. Bunun yapılmamasının ürün kalitesi üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Ercal’ı depolamanız gerekirse bunu lütfen aşağıdaki talimatlar doğrultusunda yapın. Ürünün tavsiye edilenden daha uzun süre ve/veya daha farklı koşullarda depolanması halinde Koppert kalitedeki hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

  • Teslimat sonrası depolama: 1-2 gün
  • Depolama sıcaklığı: 8-10°C (47-50°F)
  • Karanlıkta depolanmalıdır

"The general conditions of Koppert (Koppert B.V. and/or of its affiliated companies) apply. Only use products that are permitted in your country/state and crop. Check local registration requirements. Koppert cannot be held liable for unauthorized use. Koppert is not liable for any loss of quality if the product is stored for longer than recommended and/or under incorrect conditions."

Need help?

Uzmanla temasa geçin

Şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bir uzmanımızla temasa geçin
Ürün ve çözümlerimizi bahçecilik alanındaki profesyonel yetiştiriciler için üretiyoruz.

Bu web sitesi, reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları tarafından korunmaktadır.
Bu web sitesi, reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları tarafından korunmaktadır.