Nesibug

Scientific name:
Nesidiocoris tenuis
Common name:
Predatör böcek

Use for

Use for

Nesibug ne zaman kullanılır?

Şunların yumurta ve larvalarının biyolojik zararlı kontrolü için Nesibug kullanın:

  • yaprak galeri güvesi (Tuta absoluta),
  • sera beyaz sineği (Trialeurodes vaporariorum)
  • pamuk beyaz sineği (Bemisia tabaci).

Predatör böcek popülasyonunun oluşumu ve gelişimi zamana gereksinim duyduğundan ötürü, Nesibug'ı yetiştirme mevsiminin başında uygulayın.

How it works

How it works

Nesibug etki mekanizması

Ergin predatör böcek ve nimfleri aktif olarak avlarını arar ve onları tüketir; beyaz sinek yumurtaları, larvalar veya pupalardan geriye yalnızca orijinal şekliyle derileri kalır.

Play

Product specifications

Product specifications

  • Talaş ile karıştırılmış 500 ila 1000 ergin ve nimf içeren 500 ml şişe

Directions for use

Directions for use

Nesibug uygulaması

  • Malzemeyi temiz, kuru taş yünü plakanın üzerine, Dibox’ların içine veya yaprakların üzerine saçın. Malzemenin en az birkaç saat boyunca rahatsız edilmemesini sağlayın
  • Her biri en az 25 predatör böcek içeren kümeler halinde uygulayın
  • Şişe başına 6-10 dağıtım noktası oluşturun
  • Predatör böceklerin taşıma malzemesinden çıkmasına olanak sağlamak için malzemeyi ince (en fazla 1 cm kalınlığında) yayın
  • Sezon başında, genel zararlı baskısı düşükken, bir besin kaynağı sağlamak için Entofood kullanın. Bu işlem Nesibug gelişimini arttırır.
  • Birkaç hafta sonra Artefeed de kullanılabilir.
Play

Aşağıda verilen bilgi sadece gösterge niteliği taşır. Mahsul, iklim koşulları ve böcek istila düzeyi gibi göz önünde bulundurulması gereken yerel faktörler hakkında bilgi sağlanırsa size özel tavsiyeler verilebilir. Lütfen doğru yaklaşım için bir Koppert uzmanına ya da tanınmış bir Koppert distribütörüne danışın.

Nesibug Önleyici tedavi edici yoğun bakım
Oran 0,5/m² 1/m² 5/m²
m²/birim 1.000 500 100
Zaman aralığı (gün) 7-14 7-14 7-14
Uygulama sıklığı 1-2x 1-2x 2x
Açıklamalar Entofood ekleyin - Yalnızca etkilenen alanlarda    

Nesibug için en iyi çevre koşulları

Nesibug için en uygun sıcaklıklar 20°C ile 30°C arasındadır.

Yan etkiler

Bu üründe hangi pestisitlerin yan etkisinin olduğunu keşfedin.

Go to side effects database

Product handling

Product handling

Kullanım

Biyolojik yararlıların ortalama ömrü oldukça kısa olduğundan teslimattan sonra mümkün olan en kısa sürede mahsule uygulanmaları gerekir. Bunun yapılmamasının ürün kalitesi üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Nesibug’ı depolamanız gerekirse bunu lütfen aşağıdaki talimatlara uygun şekilde yapın. Ürünün tavsiye edilenden daha uzun süre ve/veya daha farklı koşullarda depolanması halinde Koppert kalitedeki hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

  • Teslimat sonrası depolama: 1-2 gün
  • Depolama sıcaklığı: 8 - 10ºC
  • Karanlıkta depolanmalıdır (şişeler yatay olmalıdır)

Downloads

"The general conditions of Koppert (Koppert B.V. and/or of its affiliated companies) apply. Only use products that are permitted in your country/state and crop. Check local registration requirements. Koppert cannot be held liable for unauthorized use. Koppert is not liable for any loss of quality if the product is stored for longer than recommended and/or under incorrect conditions."

Need help?

Uzmanla temasa geçin

Şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bir uzmanımızla temasa geçin
Ürün ve çözümlerimizi bahçecilik alanındaki profesyonel yetiştiriciler için üretiyoruz.

Bu web sitesi, reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları tarafından korunmaktadır.
Bu web sitesi, reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları tarafından korunmaktadır.