Spidex

Scientific name:
Phytoseiulus persimilis
Common name:
Predatör akarlar
Product category:
Natural enemy
[Translate to Turkey:]
[Translate to Turkey:]

Use for

Use for

Spidex ne zaman kullanılır?

Spidex’i, iki noktalı kırmızı örümceğin (Tetranychus urticae) biyolojik zararlı kontrolü için kullanın. Spidex iki noktalı kırmızı örümceğin tüm yaşam döngüsü evrelerinde iyi sonuç vermekle birlikte, en iyi sonucu genç evrelerde verir. Spidex’i önleyici olarak ve zararlı varlığının ilk işaretleri görüldüğünde kullanın.

How it works

How it works

Spidex etki mekanizması

Phytoseiulus persimilis kırmızı örümceklerin tüm evreleriyle beslenir ancak yumurtaları tercih eder. Predatör akarlar yumurtaları delerek içeriğini tüketir. Ergin Phytoseiulus persimilis ergin kırmızı örümceklere de saldırır ancak daha erken evrelerde avın yalnızca daha küçük evreleri ile beslenir. Larvalar beslenmez. Predatör akar yalnızca iki noktalı kırmızı örümcekle (Tetranychus spp.) beslenebilir.

Play

Product specifications

Product specifications

  • Dozaj kapaklı 100 ml şişe, 2.000 ergin içerir
  • 500 ml şişe, 10.000 ergin içerir
  • Her şişede ergin akarlar ile talaştan oluşan bir karışım vardır

Directions for use

Directions for use

Spidex uygulaması

  • Kullanmadan önce şişeyi ters çevirin ve hafifçe çalkalayın
  • Malzemeyi yaprakların üzerine saçın ya da Dibox içerisine dökün
  • Spidex, mekanik olarak (Mini)Airbug/Airobug kullanılarak da dağıtılabilir
Play

Aşağıda verilen bilgi sadece gösterge niteliği taşır. Mahsul, iklim koşulları ve böcek istila düzeyi gibi göz önünde bulundurulması gereken yerel faktörler hakkında bilgi sağlanırsa size özel tavsiyeler verilebilir. Lütfen doğru yaklaşım için bir Koppert uzmanına ya da tanınmış bir Koppert distribütörüne danışın.

Spidex Önleyici tedavi edici yoğun bakım
Oran 2/m² 6/m² 20-50/m²
m²/birim 1.000 300 40-100
Zaman aralığı (gün) 21 7 7
Uygulama sıklığı - 1-2x 2x
Açıklamalar - - yalnızca istila altındaki alanlara uygulayın

Spidex için en iyi çevre koşulları

Bağıl nem %75’in üzerinde ve sıcaklık günün en azından bazı saatlerinde 20°C’nin (68°F) üzerinde olmalıdır. Phytoseiulus persimilis diyapoza girmez.

Yan etkiler

Bu üründe hangi pestisitlerin yan etkisinin olduğunu keşfedin.

Go to side effects database

Product handling

Product handling

Kullanım

Biyolojik yararlıların ortalama ömrü oldukça kısa olduğundan teslimattan sonra mümkün olan en kısa sürede mahsule uygulanmaları gerekir. Bunun yapılmamasının ürün kalitesi üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Spidex’i depolamanız gerekirse bunu lütfen aşağıdaki talimatlar doğrultusunda yapın. Ürünün tavsiye edilenden daha uzun süre ve/veya daha farklı koşullarda depolanması halinde Koppert kalitedeki hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

  • Teslimat sonrası depolama: 1-2 gün
  • Depolama sıcaklığı: 8-10°C (47-50°F)
  • Karanlıkta depolanmalıdır (şişeler yatay olmalıdır)

Downloads

"The general conditions of Koppert (Koppert B.V. and/or of its affiliated companies) apply. Only use products that are permitted in your country/state and crop. Check local registration requirements. Koppert cannot be held liable for unauthorized use. Koppert is not liable for any loss of quality if the product is stored for longer than recommended and/or under incorrect conditions."

Need help?

Uzmanla temasa geçin

Şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bir uzmanımızla temasa geçin
Ürün ve çözümlerimizi bahçecilik alanındaki profesyonel yetiştiriciler için üretiyoruz.

Bu web sitesi, reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları tarafından korunmaktadır.
Bu web sitesi, reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları tarafından korunmaktadır.